Барај

5 супер паметен телефон за 11.11. под акција!

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Продолжуваме да ги разгледуваме попустите на денот на кинеското пеење, овојпат од светот на паметните телефони.

Подолу можете да најдете пет паметни телефони кои дури и не го свртуваат вниманието кон нивната евтина цена, но барем можете да бидете сигурни дека нема да бидете загарантирани со нив. Оваа листа беше објавена и на Gearbest.

чест 8x

1.HUAWEI чест 8X - 309,99 долари

Производителот на средниот опсег (high-end) на производителот е одлично решение за оние кои бараат уникатен дизајн. Резолуцијата на 6,5 е 1080 × 2340, а Хисиликон Кирин 710 ќе привлече содржини кои поддржуваат SoC со 6,0 GB меморија и внатрешно складирање за 64 GB. Можеби на сликата погоре може да се види дека предниот / приказот сооднос е суперлативен без претерување, токму точно 91%.

Задната камера е 20 мегапиксел - подолу можеме да видиме подобро - а предната страна може да се пофали со 16 MP резолуција. И двата сензори се подобрени со AI, а за подобар квалитет на сликата, повеќе од 500 го подготви софтверот за различни "сцени". Капацитетот на батеријата е 3750 mAh, што не изгледа како прв, но според Huawei, паметниот телефон го зачувува телефонот.

 • Одлична стакло
 • 91% екран / сооднос на предниот панел
 • Кирин 710 (осум јадра, 2,20 GHz SoC), 6 GB RAM + 64 GB ROM
 • АИ камера

ние 8 xiaomi

2. Xiaomi Ми 8 - 409,99 долари

Објавен детален опис на предводник на компанијата ITT, па сега ви прикажуваме само кратко резиме.

 • Отклучете го лицето
 • Моќен хардвер
 • GPS со двојна фреквенција
 • Сооднос на високиот / предниот панел
 • АИ камера
 • Explorer Edition за оние кои бараат специјалитети
 • 20 MP камера

чест 10

3. HUAWEI чест 10 - 369,99 долари

Честа 10 излегува од теренот во две точки: камера и дизајн. Има стаклено тело како чест 8X, но поради неговите екстравагантни бои, чувствуваме дека е поубаво. Работите се опремени со 5,84 колос екран, IPS панелот е 1080 × 2280. Аглите на 19: 9 екранот се заокружуваат, со читач на отпечатоци од прсти подолу.

Постојат две камери на задната страна: 24 и 16 мегапикселен монохроматски или RGB сензор. Предната камера е на изрез и има резолуција од 24 мегапиксели.

 • Примање тело од стакло
 • АИ функции на камерата
 • Скриен читач на отпечатоци
 • Една рака употреба
 • Брзо полнење на SuperCharge

pocoxiaomi

4. Xiaomi Pocophone F1 - 309,99 долари

Xiaomi Pocophone F1 беше лансиран под брендот на компанијата. Таа користи најмоќната плочка во моментов достапна, Snapdragon 845, а исто така добила течност кулер на производителот, како што е Xiaomi Black Shark наменета за гејмерите. Телефонот има 6,16 колос, FHD + дисплеј, вградена меморија 6 GB, 64 или 128 GB поддршка. Постојат три камери, еден со 20 и еден со единици 12 + 5 мегапиксели. На задната камера има извонредно добра вредност на решетката на f / 1.75. Вградената батерија има капацитет 4000 mAh и може брзо да се полни со Quick Charge 3.0.

 • Извонредна добра цена / вредност сооднос
 • Брутални перформанси со 6 GB меморија
 • течност за ладење
 • Одлично време

нов 3

5. Huawei Нова 3 - 369,99 долари

Како крај, понуда за опседнатост на фотографи: Nova 3. На прв поглед, телефонот е многу сличен со P20 Lite. На инчен IPS LCD дисплеј 6.3 19 сооднос 9 аспект, резолуцијата 1080 2340 × пиксели. соодветна чипсет перформанси дава Кирин 970, 6 следната GB RAM меморија таму. Тоа е добро и добро, но вистинска атракција најде во сликата фаќање единици: на задниот дел од RGB сензорот 16 мегапиксели, како и обработка монохроматски слика 24 мегапикселна работи, дури и на другата страна, изрез е 24 пратеник или поврзани 2 мегапиксели сензор - вториот ја прилагодува длабочината на полето во твоите очи.

 • Отклучете го лицето
 • Четири камери
 • Силен хардвер
 • Арчер дизајн, градиент поддршка
 • Екран за големина

Луд по добра цена на телефони во црниот петок во Кина (освежено !!!)

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Луд по добра цена на телефони во црниот петок во Кина (освежено !!!) - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Интернет продавниците имаат петта брзина, тешко можеме да ги победиме нашите глави.

Ние Xiaomi 8 4 8.1 Лајт Андроид Phablet 6.26G инчен Octa Core кученце 660 2.2GHz 6GB RAM ROM 128GB Задна двојна камери - Црното

Најтенкиот мобилен телефон отпорен на удари во светот стана ioutdoor X

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Најтенкиот мобилен телефон отпорен на удари во светот стана ioutdoor X - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Можете да ги заборавите тешките солидни телефони, ioutdoor X обезбедува стандардна дебелина.

ioutdoor X 1


Името на idoor во нашата земја е помалку познато, како што сугерира името на компанијата е производство на исклучително солиден телефони. Ние, исто така, се обидовме со нашиот влезен модел и бевме многу задоволни со тоа: Ioutdoor T1 - Дали класичното го прави сето тоа?

ioutdoor X 2

Денес, започна нов телефон на компанијата, која не само што доби силен хардвер, туку и импресивен изглед. Покрај тоа, производителот како најтенкиот телефон на светот го промовира X-уредот. Тоа не изгледа дебеливо на сликите, тоа е само 1,04 сантиметри според фабрички податоци. Алуминиумската рамка од ioutdoor X заштита од TPU, развиена од германскиот Bayer, со висока отпорност (термопластичен полиуретан) е направен, кој гарантира дека мобилниот во тешки услови, исто така, ќе ни служи на долг рок. Се разбира, правилната отпорност на вода и прав е неопходна за судството. Како резултат на X ioutdoor IP68 класифицирани, да им даде на длабочина од два метри 30 минути. И можете да ги користите буквално, бидејќи телефонот е подготвен за дури и подводни фотографии и видеа. Ако ова не е доволно, производителот ќе гарантира дека телефонот ќе остане оперативен помеѓу -20 и 55, но исто така ќе доживее -40 степени на студ или топлина од 70.

ioutdoor X 3

Се разбира, моќниот надворешен хардвер исто така бара силен хардвер. Срцето на телефонот е средниот опсег на чипсет на MediaTek Helio P23, кој доаѓа со осум основни и 2 GHz часовници брзини. Надвор мобилни 6 128 МК GB меморија и масовно складирање може да се најде, кој се уште е обемот на high-end megsüvegelendő е mobiltól. Производителот, исто така, смета дека сака да се фотографира, па Sony сензор и 16 8 + kamerapárost најде мегапиксели на задната страна, и работна 13 мегапикселна камера на предната страна. Исто така има и сензори кои имаат се што да прават со вашите прсти, од читателите на отпечатоци преку компасот до гравитационите сензори и гироскопи, па дури и НФЦ се во телефонот. X-ioutdoor Во 5,7-инчен екран, HD + резолуција и Gorilla Glass над него се грижи за заштита.

ioutdoor X 4

Тоа може да се види дека ioutdoor X не е мини-телефон, така што не е чудно што, за кинеските стандарди цената е висока. Тука, се разбира, ние се нагласи кинески стандард, во споредба со добро познати производители на 240 долари, или околу 68 илјади форинти цена не може многу да се рече.

Вашиот телефон може да се нарача со бесплатна Приоритетна линија и ДДВ, а трошоците за превозот се само 600. Овде можете да нарачате: ioutdoor X