Барај

Паметни и економични мрежни прекинувачи од Netgear

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Моќните мрежи со висока густина преку Ethernet можат да се изградат на мали и средни бизниси од страна на NETGEAR-от нови, самостојни и контролирани прекинувачи ProSAFE, кои исто така можат да ги задржат трошоците за енергија.

swicth 3 v1

Се повеќе и повеќе мали и средни претпријатија да се инсталира PoE - потребна е енергија за работа рекордер преку мрежата на податоци - уреди како што се VoIP телефони, што ги поврзува IP безбедносни камери, безжичен пристап поени, движење сензори, паметни LED светла, брави и други работи на интернет на уреди. Поради тоа е потребата на adatkapcsolókra мрежа која може да се користи за поддршка на подобрена + технологија PoE (2) за поголема PoE висока густина инсталации да им служи, дури бран 802.11 802.3ac поени стандард WiFi пристап и HD, вртливата и зум камери потрошувачка на енергија.

Специјално дизајнирани нови ProSafe прекинувачи NETGEAR служат како конвергирани мрежи, каде глас, видео и податоци сообраќај се одвива на иста платформа, тоа е особено добро решение е додадена на ефикасноста на мрежата, ниски оперативни трошоци и ги комбинира лесно уреди за мониторинг Пребарај за мали и средни претпријатија вклучувајќи угостителството, образование и на полето на трговијата.

доживотна гаранција pic1

Во прилог на ProSafe прекинувач GS418TPP 16 2 парче PoE + порта бакар Gigabit SFP доби парче од влакна пристаништа, 240-вати дава доволно простор за проширување на мрежи со висока густина уред. На тенок, само 10 cm Една од спецификите на NETGEAR речиси насекаде со систем на заклучување на спојка, која може да се смести во било која позиција, вертикално, хоризонтално, или јазиче на врвот на тоа.

8 парче и PoE + пристаништа и две бакарни беше посветен порт SFP влакна за поврзување на две други нови ProSafe Gigabit Smart член на семејството на раководен прекинувачи.

Добар избор 190 вати GS510TPP за одгледување на малите и средни претпријатија, како што може да послужи поголема густина PoE + електрични инсталации, исто така, функционира фан и да се регулира температурата и функцијата на оптоварување, па молчи - 25 степен Целзиусови ниво на бучава во животната средина не надминува 32 dB.

Помал брат, 75 вати GS510TLP префрлат на буџетот свесна мали и средни претпријатија, исто така, може да се развие поголема густина PoE + мрежи. Која е дизајнирана без вентилатор, таа работи тивко, а со тоа е совршено прилагоден за локацијата на отворен план канцеларии, простории за состаноци, здравствени центри и други чувствителни на бучава средини.

swicth v2

Сите три прекинувачи имаат истите основни следење способности кои се веќе познати и тие како претходните модели на компаниите кои користат ProSafe NETGEAR Gigabit Smart Managed Switch производ линија.

Таквите функции вклучуваат направено преку лесен за користење веб-базирани на управување интерфејс, лесен за инсталација и конфигурација, напредни VLAN поддршка за сегментација на мрежата, слоевитоста, податоците за рутирање на сообраќајот QoS базирани приоритет L2 / L3 / L4 е, приоритет да се обезбеди квалитетот на услугите фаворизирање, како и далечинско управување со моќ, со висока моќ PoE уреди закажана и исклучување.

Netgear е прекинувачи поддршка на нови податоци и IPv4 IPv6 двете верзии интернет протокол, како да се обезбеди висока енергетска ефикасност Енергетска ефикасност етернет (IEEE 802.3az) е исто така стандард.

Може да се применува за NETGEAR Доживотна Хардвер Гаранција на - ако плаќањето е извршено официјален дистрибутер - кој се користи за замена на уредот во случај на неуспех во рок од еден работен ден, а помош е достапна со инсталација 90 дена бесплатно советување на. Мали и средни претпријатија за да можете да бидете сигурни дека нивните мрежи може да се распореди нови висока густина PoE ProSafe NETGEAR Gigabit Smart членови на семејството на раководен прекинувачи лесно и брзо, како и работата на прекинувачот ќе бидат мазни.