Барај

Ајде да зборуваме за електрични ролери малку.

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Ајде да зборуваме за електрични ролери малку. - 5.0 надвор од 5 врз основа на 2 гласови

Луѓето долго време живееле во главите на идејата дека овие уреди се обични детски играчки. Потоа дојдоа Птица, LimeBike и Спин, а работите се сменија во основа.

scooter2

Ова е звучник со половина спин!

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Можете да го контролирате овој звучник со едноставни гестови, но тоа ќе ве импресионира со други деликатеси! Токму сега се појави еден гласен звук.

1511865570363234

POPTEL P60 - силен IP67 телефон по ниска цена

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
POPTEL P60 - силен IP67 телефон по ниска цена - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Повторно, тоа е ветувачко железо, силен процев, отпорност на вода и отпорност на прашина.

Poptel P60 1

5 супер паметен телефон за 11.11. под акција!

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Продолжуваме да ги разгледуваме попустите на денот на кинеското пеење, овојпат од светот на паметните телефони.

Подолу можете да најдете пет паметни телефони кои дури и не го свртуваат вниманието кон нивната евтина цена, но барем можете да бидете сигурни дека нема да бидете загарантирани со нив. Оваа листа беше објавена и на Gearbest.

чест 8x

1.HUAWEI чест 8X - 309,99 долари

Производителот на средниот опсег (high-end) на производителот е одлично решение за оние кои бараат уникатен дизајн. Резолуцијата на 6,5 е 1080 × 2340, а Хисиликон Кирин 710 ќе привлече содржини кои поддржуваат SoC со 6,0 GB меморија и внатрешно складирање за 64 GB. Можеби на сликата погоре може да се види дека предниот / приказот сооднос е суперлативен без претерување, токму точно 91%.

Задната камера е 20 мегапиксел - подолу можеме да видиме подобро - а предната страна може да се пофали со 16 MP резолуција. И двата сензори се подобрени со AI, а за подобар квалитет на сликата, повеќе од 500 го подготви софтверот за различни "сцени". Капацитетот на батеријата е 3750 mAh, што не изгледа како прв, но според Huawei, паметниот телефон го зачувува телефонот.

 • Одлична стакло
 • 91% екран / сооднос на предниот панел
 • Кирин 710 (осум јадра, 2,20 GHz SoC), 6 GB RAM + 64 GB ROM
 • АИ камера

ние 8 xiaomi

2. Xiaomi Ми 8 - 409,99 долари

Објавен детален опис на предводник на компанијата ITT, па сега ви прикажуваме само кратко резиме.

 • Отклучете го лицето
 • Моќен хардвер
 • GPS со двојна фреквенција
 • Сооднос на високиот / предниот панел
 • АИ камера
 • Explorer Edition за оние кои бараат специјалитети
 • 20 MP камера

чест 10

3. HUAWEI чест 10 - 369,99 долари

Честа 10 излегува од теренот во две точки: камера и дизајн. Има стаклено тело како чест 8X, но поради неговите екстравагантни бои, чувствуваме дека е поубаво. Работите се опремени со 5,84 колос екран, IPS панелот е 1080 × 2280. Аглите на 19: 9 екранот се заокружуваат, со читач на отпечатоци од прсти подолу.

Постојат две камери на задната страна: 24 и 16 мегапикселен монохроматски или RGB сензор. Предната камера е на изрез и има резолуција од 24 мегапиксели.

 • Примање тело од стакло
 • АИ функции на камерата
 • Скриен читач на отпечатоци
 • Една рака употреба
 • Брзо полнење на SuperCharge

pocoxiaomi

4. Xiaomi Pocophone F1 - 309,99 долари

Xiaomi Pocophone F1 беше лансиран под брендот на компанијата. Таа користи најмоќната плочка во моментов достапна, Snapdragon 845, а исто така добила течност кулер на производителот, како што е Xiaomi Black Shark наменета за гејмерите. Телефонот има 6,16 колос, FHD + дисплеј, вградена меморија 6 GB, 64 или 128 GB поддршка. Постојат три камери, еден со 20 и еден со единици 12 + 5 мегапиксели. На задната камера има извонредно добра вредност на решетката на f / 1.75. Вградената батерија има капацитет 4000 mAh и може брзо да се полни со Quick Charge 3.0.

 • Извонредна добра цена / вредност сооднос
 • Брутални перформанси со 6 GB меморија
 • течност за ладење
 • Одлично време

нов 3

5. Huawei Нова 3 - 369,99 долари

Како крај, понуда за опседнатост на фотографи: Nova 3. На прв поглед, телефонот е многу сличен со P20 Lite. На инчен IPS LCD дисплеј 6.3 19 сооднос 9 аспект, резолуцијата 1080 2340 × пиксели. соодветна чипсет перформанси дава Кирин 970, 6 следната GB RAM меморија таму. Тоа е добро и добро, но вистинска атракција најде во сликата фаќање единици: на задниот дел од RGB сензорот 16 мегапиксели, како и обработка монохроматски слика 24 мегапикселна работи, дури и на другата страна, изрез е 24 пратеник или поврзани 2 мегапиксели сензор - вториот ја прилагодува длабочината на полето во твоите очи.

 • Отклучете го лицето
 • Четири камери
 • Силен хардвер
 • Арчер дизајн, градиент поддршка
 • Екран за големина

Луд по добра цена на телефони во црниот петок во Кина (освежено !!!)

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Луд по добра цена на телефони во црниот петок во Кина (освежено !!!) - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Интернет продавниците имаат петта брзина, тешко можеме да ги победиме нашите глави.

Ние Xiaomi 8 4 8.1 Лајт Андроид Phablet 6.26G инчен Octa Core кученце 660 2.2GHz 6GB RAM ROM 128GB Задна двојна камери - Црното

Не пробајте го ова со вашиот мобилен телефон.

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Не пробајте го ова со вашиот мобилен телефон. - 5.0 надвор од 5 врз основа на 2 гласови

Веќе во полн замав, мислиме на тоа како ние ќе се претстави на сигурноста X Ioutdoor, солиден домување, тоа е соодветно.

ioutdoor x