Барај

ThunderRobot K70 - механичка тастатура евтина од складот ​​на ЕУ

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
ThunderRobot K70 - механичка тастатура евтина од складот ​​на ЕУ - 5.0 надвор од 5 врз основа на 2 гласови

Тоа е добра идеја понекогаш да се кандидира на специјалитети, бидејќи можеме да добиеме такви бисери!

Механичка тастатура на ThunderRobot K70 1

ThundeRobot тастатурата, иако има механички прекинувачи од поевтината категорија. Поради ова, не можеме да најдеме голема метална платина под копчињата, според материјалот што е направен од пластика. RGB LED диодите се исто така изгубени на олтарот на заштедата, иако со најмалку црвено или сино осветлување под копчињата.

Механичка тастатура на ThunderRobot K70 2

Исто така има и добри вести! Кабелот со кабелски тастатури е покриен со ткаенина за да не се валка. Врската е USB, но мислам дека денес е природно. За животот на механички прекинувачи, производителот 60 пишува милиони хитови, кои ако е повеќе од доволно е вистина. Важни податоци се дека задоцнувањето на клучевите е само 3 милисекунди, така што играта ќе биде добра за играта.

Механичка тастатура на ThunderRobot K70 3

Ако сакате да играте, можеби барате тастатура за плаќање како што треба за вашето дете, можете да го направите сега. Важно е да нема унгарски ликови, па затоа можам само да го препорачам да работи ако можете слепо или слепо да пишувате или не ми пречи ако треба да се држите со етикетирање со налепници.

Механичка тастатура на ThunderRobot K70 4

До крајот на навиката, цената, која во овој случај е само 20 долар, односно овој девизен курс е 5600 HUF. Понатаму добра вест е дека тастатурата доаѓа од европски магацин, па времето за испорака е само деловни денови на 3-4! Се разбира, не постои ДДВ или давачки, само затоа што цената на тастатурата е под царинскиот лимит.

Ако ви се допаѓа тука: ThunderRobot K70 - механичка тастатура

мислења

norman81
Ова félmecha решение во striatal за некое време, цена / вредност досега се чини дека е непобедлива, цената од околу 16 тековната снабдување е тешко да се справат со и кога тоа е во овој сегмент на оригиналната Меча, во речиси сите сини прекинувач толку гласно да ме крајно слаби. А многу попријатен кафена црна @ префрлат многу и ќе мора да ловат околу речиси 25 цената почнува дома.
norman81
S3NKI
Дека е во право, но ако сте berzzenkednek налепница идеја, ќе биде тешко затоа што работеле за една компанија CC-n, и секако многу барања и жалби беа дека не постои страница покажува на јазикот, на пример: notiknál, или само колку да се меѓународни задача е валиден и дека законот, како и. Кога стигнавме таму, таа опција е дали налепници, огромното мнозинство на случаи RMA заврши поголемиот дел од хардвер, се разбира, беше кои беа спремни буквално нема идеја, особено на посериозни notiknál ​​и, исто така, кој е подготвен да се каже дека се фаќа чип контакт sprayes памук а аптека алкохол, бидејќи 70 е вода, и други, сила и затоа може да биде дел од остатокот од 30% за тоа прашање.
Во поглед на очекуваното траење на животот, моливи на пазарот се прилично дебели. Ги споделувам двата со сметка и глувче, а можеби и помалку изненадување :D
s3nki
Цитат - norman81:
Цената на 20dodos е малку сомнителна ако навистина е кафеав прекинувач, поточно, тоа е навистина полн механизам, тоа е само кинески чешма, што не исклучува дека е навистина лошо. Ако "само" 20 има удар, се 'уште вреди, бидејќи просечната мембраноза е добар случај за 3, туку за 2. Во моментов пишувам хибрид пумпа за дефлекс EX. Ова е лабава мелница 20, но половина од тоа е доволно за 5 + години на употреба. дикцијата не е лоша работа, но забележав дека момците го држат, но јас не сум таму дури и за 10 минути (вообичаено) :D


Сигурен сум дека прекинувачот не е цреша, тоа е трик, но сѐ уште е добра зделка, а јас веќе изненадувам добро го среќавам кинеските производители од втората линија. 20 нема да биде отруен за милиони хитови, но навистина, ако половина од тоа е доволно тешко, тоа ќе биде достоен за тоа. Налепницата на тастатурата е непотребна за да се тресат, навистина се добри, дебели, малку груби, ако се направи добра работа (дури и не ги добивате копчињата надолу), дури и нема да заспиете. Да, и за. Цената на 300 е HUF. Значи, овие не се стари лепливи налепници на 10.
norman81
Цената на 20dodos е малку сомнителна ако навистина е кафеав прекинувач, поточно, тоа е навистина полн механизам, тоа е само кинески чешма, што не исклучува дека е навистина лошо. Ако "само" 20 има удар, се 'уште вреди, бидејќи просечната мембраноза е добар случај за 3, туку за 2. Во моментов пишувам хибрид пумпа за дефлекс EX. Ова е лабава мелница 20, но половина од тоа е доволно за 5 + години на употреба. дикцијата не е лоша работа, но забележав дека момците го држат, но јас не сум таму дури и за 10 минути (вообичаено) :D
s3nki
Цитат - Joci:
Можете ли да знаете што има прекинувачи? Бидејќи јас го најдете кафеава (преклоплива), но не и бренд. Може ли таква ниска цена (што е, нешто што кинеското ќе го допре)?

За овие кинески чуда тешко е да се каже. На пример, Xiaomin има механичка тастатура која е хибриден прекинувач, но не како скапи клавијатури со оптоварување, но со врвна механичка конструкција под мембрански контакт. Значи, нема да го знаете ова додека не го тргнете. Дозволете ми да кажам, врз основа на загарантираниот број на хитови, претпоставувам наместо конвенционални механички прекинувачи, но претпоставувам нешто што кинеското ѕвонче. Се разбира, ова можеби е добро.
joci
Можете ли да знаете што има прекинувачи? Бидејќи јас го најдете кафеава (преклоплива), но не и бренд. Може ли таква ниска цена (што е, нешто што кинеското ќе го допре)?