Барај

Најтенкиот мобилен телефон отпорен на удари во светот стана ioutdoor X

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Можете да ги заборавите тешките солидни телефони, ioutdoor X обезбедува стандардна дебелина.

ioutdoor X 1


Името на idoor во нашата земја е помалку познато, како што сугерира името на компанијата е производство на исклучително солиден телефони. Ние, исто така, се обидовме со нашиот влезен модел и бевме многу задоволни со тоа: Ioutdoor T1 - Дали класичното го прави сето тоа?

ioutdoor X 2

Денес, започна нов телефон на компанијата, која не само што доби силен хардвер, туку и импресивен изглед. Покрај тоа, производителот како најтенкиот телефон на светот го промовира X-уредот. Тоа не изгледа дебеливо на сликите, тоа е само 1,04 сантиметри според фабрички податоци. Алуминиумската рамка од ioutdoor X заштита од TPU, развиена од германскиот Bayer, со висока отпорност (термопластичен полиуретан) е направен, кој гарантира дека мобилниот во тешки услови, исто така, ќе ни служи на долг рок. Се разбира, правилната отпорност на вода и прав е неопходна за судството. Како резултат на X ioutdoor IP68 класифицирани, да им даде на длабочина од два метри 30 минути. И можете да ги користите буквално, бидејќи телефонот е подготвен за дури и подводни фотографии и видеа. Ако ова не е доволно, производителот ќе гарантира дека телефонот ќе остане оперативен помеѓу -20 и 55, но исто така ќе доживее -40 степени на студ или топлина од 70.

ioutdoor X 3

Се разбира, моќниот надворешен хардвер исто така бара силен хардвер. Срцето на телефонот е средниот опсег на чипсет на MediaTek Helio P23, кој доаѓа со осум основни и 2 GHz часовници брзини. Надвор мобилни 6 128 МК GB меморија и масовно складирање може да се најде, кој се уште е обемот на high-end megsüvegelendő е mobiltól. Производителот, исто така, смета дека сака да се фотографира, па Sony сензор и 16 8 + kamerapárost најде мегапиксели на задната страна, и работна 13 мегапикселна камера на предната страна. Исто така има и сензори кои имаат се што да прават со вашите прсти, од читателите на отпечатоци преку компасот до гравитационите сензори и гироскопи, па дури и НФЦ се во телефонот. X-ioutdoor Во 5,7-инчен екран, HD + резолуција и Gorilla Glass над него се грижи за заштита.

ioutdoor X 4

Тоа може да се види дека ioutdoor X не е мини-телефон, така што не е чудно што, за кинеските стандарди цената е висока. Тука, се разбира, ние се нагласи кинески стандард, во споредба со добро познати производители на 240 долари, или околу 68 илјади форинти цена не може многу да се рече.

Вашиот телефон може да се нарача со бесплатна Приоритетна линија и ДДВ, а трошоците за превозот се само 600. Овде можете да нарачате: ioutdoor X

Фаровите беа монтирани на телефонот на Oukitel IP68

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Фаровите беа монтирани на телефонот на Oukitel IP68 - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Може да го удриш ова, пресечете го, и дури не го постигнете тоа.

ПРЕГЛЕД WP2 1

Ние веќе знаеме што го викате следното лето и ние сме среќни да го слушнеме! (со видеа)

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Па, ние не можеме да именуваме одреден телефон, но ние ќе се обидеме да го предвидиме тоа како ќе изгледа.

измешајте 3 1

Телефонот на денот - осум-мобилни мобилни 24 за илјадници форинти

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Телефонот на денот - осум-мобилни мобилни 24 за илјадници форинти - 5.0 надвор од 5 врз основа на 3 гласови

Ако не мислите дека не е најновиот Андроид, тоа може да биде вашиот нов телефон!

LeEco Le 2 X526 1