person_outline
Барај

10 е најпопуларниот кинески gadget во октомври

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Октомвриската популарност листа на мојот омилен веб-сајт пристигна.

vernee_mix_2_2.jpg

Мислев дека добив вистински се-во-еден листа, во споредба со половина од телефоните. Во ред е, да видиме кои се најпопуларните производи во октомври!

10. Xiaomi воздух прочистувач

xiaomi_smart_mi_air_purifier.jpg

Последната локација на листата е Xiaomi високи перформанси прочистувач на воздух, кој дури може да воздух 380 кубни метри на час за чистење на воздухот, со максимална моќност до 46,6 по квадратен метар или рамно. Може да работи целосно во автоматски режим, но, исто така, може да биде темпирана ако сакате. Бидејќи е речиси природно за производот Xiaomi да биде компатибилен со апликацијата Mi Home телефонија, можеме да го контролираме од нашиот мобилен телефон преку intrenet. Внимание, овој прочистувач на воздух има кинески приклучок, па ако се приклучите на многу луѓе во вашиот дом, кои имаат умен Xiaomi прочистувач на воздух филтер на воздухот, а потоа проверете го веб-продавница конверторот, како и!

Овде можете да купите прочистувач на воздух: Xiaomi Ми Air Air прочистувач

9. Samsung 64 GB MicroSD UHS 3 мемориска картичка

samsung_64_gb_microsd_uhs_3_memoriakartya.jpg

Не можам да пишувам многу за оваа картичка, толку многу што е толку добро што во октомври мојата набавка ми помогна да бидам деветто место. 64 GB простор за складирање е доста се што има во денешно време, а брзината на читање и запишување на стандардот UHS 3 се исто така погодни за употреба со спортските камери 4K. Секој знае кои дополнителни предаватели се на медиумите дома, па можеби никој не е изненаден што цената на оваа мемориска картичка е приближно половина од домашната цена.

Ќе најдете тука: Samsung 64 GB MicroSD UHS 3 мемориска картичка

8. Леново P8 таблет компјутер - Deep Blue

lenovo_p8_1.jpg

Пред само една недела, пишував за овој таблет како еден од најдобрите шеми во последно време. Па, се чини дека некој друг мисли дека, бидејќи оваа убава сина таблета одеше толку добро што можеше да биде ставена на врвот на 10 листата осма. Се разбира, имаше уште еден коментатор чие слатко млеко беше кисело и изјави дека 16 GB не треба да купува ништо, но за среќа мнозинството веројатно се согласи со моето мислење. Во таблет, осум-јадрен процесор Snapdragon само значи нешто како името на производителот, Леново е познат и сакан дома.

Ако сте ја пропуштиле препораката на овој блог, можете да го најдете тука: Овој таблет е најдобар во последниве месеци

Еве една од таблетите тука: Леново P8 таблет компјутер - Deep Blue

7. Xiaomi Redmi Забелешка 4 паметен телефон

note4_3.jpg

Вие дури и не сте изненадени што оваа листа не можеше да биде еден од најпопуларните телефони на Xiaomi. Благодарение на постојаното зголемување на цените, сега добиваме многу пријателски цени за оваа GLOBAL верзија, па затоа би било речиси грев да не го погодиме. Многумина го направија тоа со десет-јадната Snapdragon pro, 3 GB меморија и масовно складирање на 32 GB до седмото место во првите десет листа.

Овде можете да купите одлично парче искуство Xiaomi во телефонот Note 4: Xiaomi Redmi Забелешка 4 паметен телефон

6. Паметен телефон Elephone S8 е црна

elephone_s8_8.jpg

Мислам дека добивам прилично добар пристап до понудата, бидејќи овој телефон е вклучен како препорачан производ на нашиот блог овој месец. Не е изненадувачки, бидејќи поседува способности што се надвор од дофатот на поскапите телефони, а покрај овие можности, производителот постави прилично смешна цена. Десет-јадрен процесор, 4 GB меморија и масовно складирање на 64 GB, како и дисплеј со резолуција од 2560 x 1440 пиксели. Ако тоа не е доволно, има уникатна задна камера од 21 мегапиксели во својата категорија на телефонот. Не е ни чудо што овие вештини го направија популарен и покрај тоа што се стекнаа со шесто место, тоа е на пазарот најмалку два месеци. Уште поинтересно е шестото место во црна верзија, но сината верзија е 11. овој месец.

Можете да ја прочитате нашата ревизија тука: Кој е најдобриот кинески телефон за играње?

Можете да нарачате од вашиот телефон тука: Elephone S8 паметен телефон

5. ?????

Прашањата не значат дека не знаеме кој е производ на петтото место, туку дека постои производ кој се рангира себеси во различна боја од петтото во другото. ова исто така значи дека во првите пет, два производи се разликуваат само во боја!

4. Xiaomi Ми бенд 2 нараквица

Xiaomi Ми бенд 2 3

Јас не мислам дека овој производ е изненадувачки во оваа листа, или поточно, би бил изненаден ако не беше вклучен. Напишав многу пати, Xiaomi Mi Band 2 е еден од најпопуларните производи во кинеската компанија. Тоа е толку многу поради бројот на продажби што тој леташе на елитата на паметните производители на нараквици. Се разбира, популарноста не е случајност. Mi Band 2 многу знае, добиваме добар софтвер на нашиот паметен телефон и е толку рапав што нема да поверуваме ако не сме виделе дека е замрзнато, варено, фрлено и удирано, без никакви проблеми.

Овде можете да купите еден: Xiaomi Ми бенд 2 нараквица

3. LEAGOO KIICAA MIX паметен телефон

leagoo-kiicaa микс-2.jpg

Знам дека го прочитавте многу пати, но морам да пишувам одново и одново. Јас не разбирам зошто сите го користат овој телефон. Не разбирам како LEAGOO можеше да донесе рамка без телефон со осум јадрен процесор, 100 GB меморија и 3 GB позадинско осветлување, Full HD дисплеј со долар од $ 32 (вклучувајќи маргина на трговецот). Тоа е прилично убава и вистинска централа во споредба со неговата цена. Вие знаете сè што очекувате од телефонот денес, и тоа по цена што едвај можам да верувам дека е вистина, но се појави против мене веќе три месеци.

Проверете Вие сте тука: LEAGOO KIICAA MIX паметен телефон

2. Xiaomi Mi Robot Vacuum

xiaomi_mi_robot_vacuum.jpg

Второто место за Xiaomi правосмукалката може да биде изненадувачки, бидејќи многу од неговите поевтини уреди може да се купат. Сепак, не треба да се заборави дека станува збор за производ Xiaomi овде, а името на производителот ветува дека ќе добие извонреден квалитет за нашите пари. Извонредни способности, моќност на вшмукување 1800 PA, голема батерија, резервоар за 0,42 литри и непрекинато работење на 2,5. Со своите сензори, го индексира нашиот дом, го спасува нашиот мебел и лесно се враќа во докингската станица на крајот на чистењето. Бидејќи Xiaomi може да се очекува да има паметни карактеристики. Правосмукалката може да се контролира од нашиот мобилен телефон.

Можете да добиете тука ако сакате прва класа роботот правосмукалка за Божиќ: Xiaomi Mi Robot Vacuum

1. Верни MIX 2 паметен телефон - црно

vernee Mix-2-6.jpg

Тука е најпопуларен и петти најпопуларен производ во месецот. Телефонот се консумира во количина што црна верзија беше првото место на подиумот, додека сината верзија беше петта. Не е чудо што ова, како што телефонот Xiaomi MIX го обезбеди моделот, и Вернее успешно го разви концептот за изработка на телефон кој беше убав од надвор, носејќи силен хардвер внатре. Бидејќи сме напишале за многу детална демонстрација на хардверска презентација, прочитајте тука она што го напишавме на денот на воведувањето: Дали Vernee MIX 2 ги притиска телефоните на Xiaomi?

За жал, воведната акција е завршена, но верувајте, така што сегашната цена не е премногу за хардвер.

Овде ќе најдете повеќе информации: Верни MIX 2 паметен телефон

Ако сакате да видите производ под Ти, исто така под елката, не очекувајте многу од нарачката (знаејќи ја ефикасноста на поштата). Побарајте ја ЕУ Експрес помеѓу начините на транспорт, кои продавачот ветува дека ќе бидат ослободени од царина и ДДВ за посакуваниот производ!