Барај

5 најдобар среден опсег телефон од Кина + забава промоции

Преглед на читателите: 4 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е неактивна
5 најдобар среден опсег телефон од Кина + забава промоции - 3.7 надвор од 5 врз основа на 3 гласови

Не е изненадувачки, два од петте телефони доаѓаат од Xiaomie.

Кинески телефон за евтини 60 под илјадници покритие

TOP 10 Xiaomi gadget 15 за илјадници форинти - 2018 октомври

Преглед на читателите: 3 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна
TOP 10 Xiaomi gadget 15 за илјадници форинти - 2018 октомври - 3.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

За да биде малку поширок, паричникот ќе најде интересни производи.

xiaomi 15 под илјада за октомври покритие

Alfawise S100 електрична четка за заби - за почетници со љубов!

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Можеби повратни информации најдобрите во својата класа на клиентите (4,92 730 точка на клиент осврти) има звучен четка за заби, тоа не е чудно што ние, исто така, го привлече вниманието на овој производ. Што знаат овие нешта за овој добар фидбек? Обидуваме околу основите и бараме ова да се земе предвид за нашите читатели кои се заинтересирани за оваа тема!

четка за заби отворена

Прво, имаме кратко резиме за тоа што да очекуваме од електричната четка за заби на Alfawise S100 и, се разбира, да излеземе со детали.

Целосна спецификација

Детали за производот

Тип: Alfawise S100 електрична четка за заби
Операција: вокална, 31 000 вибрации за минута
Батерија: Li-Ion, 800 mAh капацитет
Глава за четка за заби: DuPont

Szolgáltatások
  • Може да се активира едно копче
  • Двоминутен тајмер (со втор потсетник 30)
  • Режим 5: чист, чувствителен, масажа, бел, полски
Други параметри Точната големина и тежина на производот: 3,0 × 3,0 × 25,0 cm и 113 грама
Додатоци: торбичка × 1, 2 brushhead x, x индукција полнење 1, Упатство 1 × Англиски корисникот

Зошто алваза?

Alfawise е сопствен бренд на Gearbest, тој е достапен само за нив. Според наше мислење, тоа само по себе е некоја гаранција дека овие производи се подложени на контрола на квалитетот во доволно детали, како што со право се претпостави дека во продавницата не сака да ја дискредитира очите со предмети. Се разбира, ние не кажуваме дека сите производи се автоматски добри под Alfawise, но ние сме само со цел овој бренд да заслужува внимание. Па, поради првото, јас бев заинтересиран за мојот дел, па не тајно ја зедов електричната четка за заби со доволно ентузијазам.

кутија exhales кутија е отворена

Зошто е токсичен?

За да се избегне недоразбирање, корисно е да се разјасни оперативниот принцип на gadget. Технологијата на ропство во овој случај значи дека четката ја чисти забите со убедливо движење. Амплитудата на движење (замав) може да се прилагоди во неколку фази, така што и добар избор за чувствителни заби, па дури и за оние кои инсистираат на прилично силна абразивни движење. (! До 31 000 вибрации на минута): Поентата тука, бидејќи тоа е лесно да се погоди динамичните четка влакна Едноставно отфрли акумулирани на забите и ínyvonalon плоча, остатоци од храна, среќа случаи може да ги собереш против забен камен борба - за жал, во повеќето случаи, тоа е повеќе од таа чека за стоматолог. чистењето движења не се неопходни за Sonic четки за заби, наместо да го држат уредот во место само за неколку секунди ќе го стори останатото на вибрации на моторот.

спецификации на alfawise

Од моја страна, мислам дека саѓи е одлично средно решение: ултразвучните четки за заби се попристапни и во исто време го носат вистинскиот квалитет и мислам дека ротирачките верзии се поефикасни.

Csomagolás

На цврст изглед, но прилично голем, кутија на прв поглед е дека ние немаме ниска цена модел. Ова е делумно точно, на ниво на додатоци, целокупната слика е: придружник за патување, полнач за индукција, упатство за употреба на англиски јазик (плус картичка за врвот) и две резервни глави. Вториот се DuPont производи со висока густина, чувство на влакно со средна тврда заби. Се разбира, тука е вообичаениот временски период за живот, што значи дека се препорачува да ги замениме на секои три месеци. Вреди да се напомене дека екстра глави обично работат по цена на 3,99, па затоа се исплатливи.

IMG 20181011 140507

За процесот на индукција полнење: откритие Мајкл Фарадеј, кога промената на електрична струја dróttekercsben, е генерирана за промена на магнетно поле кое индуцира струја во близина на серпентина. Работите не се толку комплицирани сега, примарната серпентина е во полначот, а средното е во четкичката за заби. Електричната четка за заби има очекувана заштита, имено IPX7 отпорност на вода, но ова повеќе не важи за полначот, па затоа треба да се чува на суво место. Самиот полнење е многу едноставен процес: поврзете го крајниот кабел на USB со глава за полнење и ставете ја четката за заби со лесен допир до штандот, а ние само треба да почекаме ... не малку. Да, безжичното полнење во овој момент нема да се зголеми, според производителот, првиот износ може да потрае до 16 часови, по што ќе потрае и до половина ден. Меѓутоа, внатрешната батерија е достапна за капацитет 800 mAh на хартија за 30 денови. Вежбата покажува малку поинакво, вистинско време на работа некаде помеѓу 30-40 минути, што не е лоша вредност во овој ценовен сегмент, но тоа не е доволно за еден месец.

Практични мали нешта се вашите патувања (слика погоре), ние се допаѓа овој вид на внимание. Во случај, може да се складираат уште две глави, инаку ефектот на големи очила може да биде засегнат, но внатрешниот изглед е сеуште точен.

alfawise s100 е влажно

употреба

После тоа, можеби ќе сакате да ги разгледате работите сега. Тоа е видливо на патеката на дизајнот: моќта се вклучува долго со притискање на копчето во златно рамкирано копче (чекори), тековниот режим е обележан со стилски, сино осветлување. На кровот на главата на заби и на главниот модул, исто така има дизајн елемент, долниот дел е индикаторот за полнење, а точката за поврзување е погодно поставена на неговото дно.

По потребното хранење, има толку многу задачи за поврзување на главата за замена, а потоа веднаш користете го уредот. При изборот на режимите, се препорачува секој (како мене) прво да користи електрична четка за заби, за да започне со најслаб режим, односно масажа. За жал, ние не може да се најде дека во овој режим, шефот врши многу вибрации, производителот даде само овие информации на т.н. "чисти" на владата, каде што може да се зборува за 31 000 на вибрации. Очигледно, не можеме да го убедиме кредибилитетот на ова, но во секој случај, Alfawise S100 има импресивни перформанси во оваа област. Достапен е и "чувствителниот" режим, каде што уредот во суштина обезбедува транзиција помеѓу двете подесувања. Постои дури и бело белење на белење, а исто така и бруталното "полско", полирање е дел од репертоарот. Вториот има еден минута тајмингот, а другите четири работат со класичната шема (две минути). Класичната шема е прилично точна, според анкетите, дека нуди најдобра ефикасност. Препорачливо е четири чекори (повеќе за тоа подоцна), 30 секунди четкање врши со менување на S100 сакате да им помогне со овој процес, меѓу другото, да се запре за момент тие интервали.

искуства

Бидејќи овој производ е специјално дизајниран за почетници, тоа е првата електрична четка за заби, па затоа е препорачливо да се продолжи со тоа. Ова, се разбира, ќе биде навистина лесно, бидејќи бев првата таква чепкалка за заби. Еве неколку основни совети за вас:

  • Приближ. грашок паста за заби треба да се ослободи дури и пред да се вклучи, бидејќи четки за заби со технологија за вибрации брзо ја зацврстуваат паста за заби.
  • Бидејќи уредот е значително поголем, во исто време, тоа е малку потешко отколку конвенционалната четка за заби, па затоа ќе биде тешко да се преживее во првите неколку дена - издржливост !. Препорачливо е да започнете со учење со "Масажа" и потоа да преминете на повисоки оценки неделно.
  • Четкањето на забите започнува на надворешната страна на забниот конец, во согласност со четирите зони на устата: долниот десен и десен горниот дел, долниот лев и горен лев, долниот и горниот дел, и надворешните и внатрешните страни.
  • Јасна орална хигиена не може да се гарантира со еден уред, ние ќе треба шамија за јазик, бидејќи главата на четката за заби е несоодветна за таква намена.

alfawise modok

резиме

Тоа не се разочарам Alfawise S100, иако тоа треба да биде јасно дека ние гледаат со куповната цена веднаш свесни, дека во принцип на основните функции ќе биде подобро спроведување на фокус. Ова е исто така докажано, па затоа не вреди да се бара таков тип како алатка, сензор за чувствителност на притисокот итн. Секој кој има потреба од вакво нешто може да каже дека ова не е шанса да биде вистинскиот избор. Оваа електрична четка за заби, според наше мислење, е првиот производ кој ќе биде оптимален избор. Нашата последна изјава се заснова на следново:

  • сигурен бренд, употреба на квалитетен материјал и правилно склопување;
  • Освен за полезноста, има слично знаење како најскапиот Xiaomi Soocare X3;
  • лесен за цените, добра достапност.

Alfawise S100 нуди токму она што ви треба за прв пат, но се испорачува во фер пакет. За прв пат, веројатно е дека малкумина ќе сакаат да ги анализираат своите четкање во апликација за Андроид, па затоа ќе биде лесно да се откажеш. Ниту, пак, тоа е последно нешто што дополнителните глави се прибл. половина од цената на Soocare X3. Тука, сепак, ние не може да оди без коментар во прилог на три brushhead обиколуваат дистрибутер во близина на скромни познавања, но поевтини RST2056 толку малку furcsáljuk да S100 се кандидираше за само две - начин (жал), тоа се смета за прилично нејасни. Другиот недостаток може да биде поврзан со оваа точка: ние не пронајдовме никакви индикации за јазлите што треба да укажуваат на абење. Постојат точки со различни бои, но во отсуство на време не можевме да утврдиме дали тие ќе исчезнат. Бидејќи официјалниот опис не го спомнува ова, претпоставуваме дека исто така ја зајакнува листата на недостатоци.

Сè на сè, се занимававме со производ кој беше сериозно земен во предвид и сè уште (жестока) тврдиме дека цената / вредноста е подобар производ или претходно презентирани SEAGO SG-507.

Alfawise S100 моментално е достапен на Gearbone (кликнете на сликата), неговата цена е $ 27,99. Ако имате какви било прашања, не двоумете се да побарате.

Двојно заштеда од Кина - Ефтини LED светла

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Вие заштедите 50 проценти по цена на горилникот, а потоа 90 проценти на сметката за електрична енергија. Изгледа како добра продавница!

Кинески предводена светилка 3

Chuwi Hi9 Pro тест - гејмер таблета на пријателска цена

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Chuwi Hi9 Pro тест - гејмер таблета на пријателска цена - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Прекрасен екстериер, прекрасни материјали, пријателски цена, но дали ќе биде доволно силен за нови игри?

chowi hi9 за 4

Најдобри телефони од Кина 30 илјадници форинти - 2018 октомври

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Најдобри телефони од Кина 30 илјадници форинти - 2018 октомври - 4.7 надвор од 5 врз основа на 3 гласови

Достапни и прифатливи паметни телефони, исто така, постојат

покривање на

EKEN Alfawise V50 Pro - Најевтиниот вистински фотоапарат 4K Чекам една година и пол!

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Досега може да се купи најевтината спортска камера 4K и навистина, навистина 4K!

EKEN Alfawise v50 за 16

5 + 1 е најдобриот додаток за светилки!

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
5 + 1 е најдобриот додаток за светилки! - 5.0 надвор од 5 врз основа на 2 гласови

Добредојдовте во нашата прва колекција на Hallowen со многу љубов!

Ноќта на вештерките