person_outline
Барај

5 е најдобрата безжична слушалка

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
5 е најдобрата безжична слушалка - 5.0 надвор од 5 врз основа на 3 гласови

Додадовме малку поскапо до четирите приближно евтини зделки.

најдобар Bluetooth слушалки

Листата на Bluetooth слушалки на 5 на Gearb е толку добра, барем велат:

1. Xiaomi YDLYEJ03LM - 19,99 долари

Главни можности:
 • IPX4 отпорност на вода
 • Bluetooth: 4.1
 • 11 Час Време
 • Ultralight, едвај 13,6 грама

xiaomi ydlye

Квалификаторот за златен медал на Xiaomi YDLYEJ03LM не е смел, тој е еден од најпопуларните во категоријата производи на Gearbest. Минималистичкиот екстериер покрива голем ентериер, а квалитетот на Xiaomi исто така зборува за себе. Водоотпорен и исклучително лесен; особено за повремена музика, и за оние кои не можат да ги пропуштат своите омилени песни додека играат спорт. Времето на чекање е едноставно импресивно, со речиси половина ден користење на ова ниво на цените многу добро - се надеваме дека имате реална основа.

Затоа, вреди да се купуваат: одлична цена, Xiaomi квалитет, долго чекање, мала тежина

2. Bluedio TN магнетни - 12,99 долари

Главни можности:
 • Магнетски дизајн
 • Оперативно време на 12
 • 13 mm дискови
 • USB тип-C

bluedio tn

Gearbest го нагласи удобноста на ова уво и добар квалитет на звукот. Ние сме повеќе доверливи отколку што имаме во минатото, а исто така постојат сомневања за достапноста на 12 час. Точната евалуација на 4,73, сепак, не е лоша, исто така е сигурно дека магнетната фиксација може да се користи без добра употреба (слика погоре). По оваа цена, се разбира, ние им препорачуваме на овој спорт-ориентиран предмет на нашите читатели кои не се премногу лабави.

Затоа вреди да се купува: Удобно носење и извонредна цена / вредност.

3. Безжична Bluetooth слушалка - 10,17 долар

Главни можности:
 • намалување на бучавата
 • Bluetooth: 4.1
 • Вкупно 3,6 грама
 • Користете еден допир

На повеќето достапни слушалки во нашата листа, тоа е она што изгледа. Ајде прво да почнеме со позитивната: тежината е практично нема, но исто така беше изненадувачки естетски и ергономски. За слушање музика ова сигурно не е најдобриот избор, придобивките од CVC 6.0 (DSL) и DSP (Digital Signal Processing) ќе бидат ценети тука за "кристално јасна" комуникација. Добро е да се користи за време на возењето, бидејќи можеме да започнеме и да ги затвораме повиците користејќи едно копче.

Затоа вреди да се купи: компактен дизајн, добра возење и непобедлива цена.

4. KZ AS10 5BA Hifi стерео слушалки за во уво - 47,99 долар

Главни можности:
 • Трајно, лесни куќиште
 • Голем квалитет на звукот
 • Разменливи кабли
 • Одличен микрофон

kzas10

Елегантниот, но доволно цврст KZ AS10 е идеален за секојдневна употреба, како и за спортски активности. За првото, ова повеќе не е производ за пени, според Gearbest, одличниот квалитет на звукот ("остри, моќни средини и чисти височини") ќе ги убеди сите дека е вреден за цената! Не можевме да се увериме во ова, но апсолутно е смртоно што имплементацијата на заменлив кабел беше добра идеја размислувајќи за можни несреќи.

Затоа, вреди да се купува: извонреден квалитет на градежништвото, импресивна акустика, тенок дизајн

5. Светлосно безжично висечко уво Bluetooth - $ 13,99

Главни можности:
 • Појасни кабли
 • Контрола со еден допир
 • Bluetooth 4.1

моно фули

Повторно, на петтото место, постои достапен ценовен производ. Едно копче операција е тука, но светла жици е повеќе извонреден. Ова е, секако, добро шоу во живо, за жал, тешко е да се повратат сликите. Висиот тип на бучава не е премногу стрмен, што е дефинитивно слаба точка. Се надеваме дека "анти-пот" споменат од дистрибутерот се однесува на употребените материјали, за жал не бевме убедени во тоа.

Според Gearbest, ова ќе биде најдобрата безжична слушалка 5, барем во долниот дом. Што и да е, сигурно е дека гореспоменатите уреди опфаќаат релативно широка палета: дури и поевтин, поскап, дури и едно-дел модел е редефиниран, па мора да изберете еден.

Извор: Gearbest

мислења

s3nki
Цитат - Анонимус:
Bluedio TM има многу добар бас, среден и висок опсег е умерено добар. Времето за работа е многу добро, за 10 часа. Филмот за бучава е шега, но има многу голем волумен.

Ви благодариме!
Med1on
Цитат - Анонимус:
Bluedio TM има многу добар бас, среден и висок опсег е умерено добар. Времето за работа е многу добро, за 10 часа. Филмот за бучава е шега, но има многу голем волумен.

Ви благодариме за вашите коментари!
од анонимни
+1
Bluedio TM има многу добар бас, среден и висок опсег е умерено добар. Времето за работа е многу добро, за 10 часа. Филмот за бучава е шега, но има многу голем волумен.